Otázky a odpovědi

Jak dlouho bude trvat vyřízení mé objednávky resp. jak dopředu mám oznámení objednat?

První korekturu od nás obdržíte zpravidla do třech dní (nejedná-li se o složité grafické práce na zakázku) a svatební oznámení tiskneme do týdne až deseti dní od obdržení souhlasu s tiskem. Pokud si oznámení necháváte poslat poštou či jinou námi nabízenou přepravní službou, je třeba připočítat ještě čas doručení.

Jakým způsobem je možné provést objednávku?

Objednání pomocí objednávkových formulářů

Vyberte si oznámení, vyplňte postupně objednávkové formuláře a odešlete je. Přijde automatické potvrzení o zařazení objednávky do fronty ke zpracování.
Stav takto odeslané objednávky lze kdykoliv zjistit on-line (po přihlášení do systému).
Nejpozději do čtyř dní od zadání objednávky grafik vše zpracuje a pošle Vám e-mailem náhled ke kontrole textu a grafického zpracování. V okamžiku, kdy bude vše přesně podle Vašich představ, nám zašlete souhlas s tiskem. Jen v takovém případě mohou být oznámení vytištěna.

Objednání zasláním e-mailu

Není-li možné provést objednávku pomocí objednávkových formulářů, sepište informace nutné k vyřízení objednávky a zašlete je na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.
Uveďte:
jaké chcete oznámení
počty oznámení (případně pozvánek, menu, jmenovek)
jména a text na oznámení
způsob doručení: osobní vyzvednutí, poštou
platba: v hotovosti, bankovním převodem, dobírka
kontaktní informace (telefon a v případě doručení poštou i adresu pro doručení)
Chcete-li, je možné napsat i jaké chcete písmo, barevnost či druh papíru, ale není to nutné.

Objednání ve studiu v Praze

Po zarezervování na konkrétní den a hodinu je možné se dostavit na pražskou adresu uvedenou v kontaktech, kde jsou k nahlédnutí katalogy. Ve většině případů bude korektura (náhled před tiskem) vyhotovena na počkání. Rezervace je bezplatná a lze provést online na stránce https://rezervace.fotosvatebka.cz/.
Rozmyslete si prosím dopředu počty oznámení a pozvánek a nejlépe i jaký chcete mít text na oznámení.Co je myšleno kompletací a proč je cena za oznámení bez kompletace nižší?

Chcete-li ušetřit, můžete si oznámení sestavit sami. Dodáme samozřejmě všechny komponenty. Například v případě oznámení SK320 kompletace představuje přidělání mašličky a vložení karty s textem do kapsy. (Objednáte-li oznámení za plnou cenu, uvážeme mašličku a také vložíme kartu do kapsy.) V případě oznámení SK111 je kompletací myšleno zasunutí karty s textem do vyseknutých chlopní v rozích spodní karty.
Budete-li chtít snížit cenu o cenu těchto prací, stačí odškrtnout v objednávkových listech položku Oznámení dodat zkompletovaná. V takovém případě bude ihned od celkové ceny odečtena cena za kompletaci.

Chci zlaté nebo stříbrné písmo. Kolik to bude stát?

Pro tisk zlatou či stříbrnou je třeba zhotovit kovovou raznici pomocí níž se zatavuje lesklá fólie příslušné barvy do papíru. Cena této raznice je 7Kč/cm2 plochy, tudíž např. Pro oznámení 15 x 15 cm vychází cena raznice na 15 x 15 x 7 = 1575Kč. Raznici je třeba zhotovit pro každou tiskovinu zvlášť a náklady vždy nese zákazník, jelikož se jedná o individualizovaný text. Tisk zlatě či stříbrně se nehodí na jmenovky vzhledem k vysokým finančním nákladům jednotlivé raznice cca 300Kč/kus x počet jmenovek (cena standardní jmenovky s běžným tiskem je od 10Kč/kus).

Je možné u Vás zakoupit celý set tiskovin (oznámení, pozvánky, jmenovky, menu, etikety na víno atd.) v jednotném designu?

Ano, máme v nabídce, případně jsme schopni vždy minimálně běžným tiskem sladit kompletní set tiskovin do jednotného stylu s oznámením. V případě, kdy je oznámení vyrobeno speciálními tiskovými metodami (ražba – lesklý tisk, slepotisk – reliéfní tisk či jejich kombinace) a nemáme k dispozici ostatní tiskoviny také s ražbou či slepotiskem, je možné je za úhradu raznic dovyrobit. Cena jednotlivé raznice pro konkrétní tiskovinu je 7Kč/cm2 plochy. Např. Pro pozvánku 5 x 9cm tedy cena raznice vychází na 5 x 9 x 7 = 315Kč.

Uděláte mi grafický návrh individuálního oznámení zdarma a až pak se rozhodnu, zda za něj zaplatím, když se mi bude líbit?

Ne, zdarma grafické práce neděláme, nicméně v rámci individuálních oznámení máte možnost činit v námi vytvořeném grafickém návrhu návrhy na korektury v rámci třech e-mailů s libovolným počtem požadovaných změn, což je dle našich zkušeností dostačující tomu, aby výsledný grafický návrh odpovídal Vašim představám. Současně umožňujeme za úhradu paušálního poplatku 480Kč předem vytvoření grafického návrhu s tím, že teprve poté se rozhodnete, zda oznámení mohou jít do tisku.

Objednal(a) jsem si u Vás více než 1 vzorek. Je možné hradit pouze jedno poštovné (a balné), i když se mi na Vašem webu poštovné načetlo za každý vzorek?

Pokud máte objednána dvě vzorová oznámení, stačí cenu poštovného započítat jedenkrát.

Chci si u Vás objednat celý set tiskovin dle mého výběru, ale např. u jmenovek zatím nevím konečný výčet jmen. Lze objednávku jednotlivých druhů tiskovin rozdělit v čase na dvě, případně více částí? Budu hradit něco navíc?

Ano, objednávku můžete rozdělit, přičemž jediné náklady navíc jsou na případné další poštovné.

Je nějaký příplatek za dotisk standardních oznámení? Budu znovu platit poplatek za tiskovou přípravu?

Ano, 190 Kč a sice při menším množství než 15 ks.

Je nějaký příplatek za dotisk nestandardních oznámení? Budu znovu platit poplatek za tiskovou přípravu?

Pouze v případě, že dotisk vyžaduje speciálně pro Vaše oznámení znovunastavení strojů na ražbu lesklých textů, výsek či reliéfní tisk, je třeba uhradit náklady na toto nastavení strojů.

Je možné objednat i pozvánky, menu či jmenovky?

Ano, všechny Vámi požadované tiskoviny pro Vás vyrobíme. Mohou být samozřejmě i ve stejném stylu jako oznámení. Je jen zapotřebí uvést své požadavky do objednávky.

Zasíláte vzorky nabízených oznámení?

Ano, zasíláme. Tato služba je zpoplatněna cenou za 1 ks vybraného oznámení plus 25 Kč poštovné. Vzorky odesíláme až po obdržení platby. Text na vzorcích je univerzální.
Budete-li chtít zaslat vzorek s Vaším vlastním textem, je třeba předem uhradit poplatek za tiskovou přípravu.

Dodáváte ke všem typům oznámení obálky?

Obálky je možné přidat k objednávce v objednávkových formulářích na kartě "Doplňky". Pro všechny typy oznámení jsou k dispozici standardní bílé obálky (2 Kč/ks). U některých oznámení je možné vybrat speciální obálky, například krémové čtvercové za 6 Kč/ks, metalické čtvercové 7 Kč/ks.

Co je to korektura?

Korektura je kontrola textu a grafického rozvržení. Korektury zasíláme vždy e-mailem.
Objednávku nelze dát do tisku dříve, než bude text Vámi pečlivě zkontrolován a odsouhlasen tisk v dané podobě.

Je možné změnit oznámení nebo text v již odeslané objednávce?

Ano, je možné provádět změny. Dokud nezašlete e-mailem souhlas s tiskem, nemůžeme nic tisknout. Požadavky na úpravy či změny zašlete e-mailem.

Tisknete i cizojazyčná oznámení?

Ano, tiskneme. Se slovenskými ani s anglickými texty problémy nejsou. Ve francouzských textech je při korektuře zapotřebí dbát na pečlivou kontrolu znaků é s opačnou čárkou a znaků s převrácenými stříškami, protože v zadání nebývají zobrazeny správně a operátor je musí ručně opravovat. Azbuku můžeme vysadit jen v několika málo typech písem. Text v jiných jazycích je nejlepší dodat ve Wordu.Oznámení na míru, tisk z dodaných souborů, úpravy oznámení

Máme hotový grafický návrh a potřebujeme pouze tisk. Můžete nám oznámení vytisknout? Jaká by byla cena?

Pro posouzení tisknutelnosti je zapotřebí dodat podklady. Soubor(y) pošlete e-mailem. Jsou-li větší než 9MB, zašlete je pomocí služby uschovna.cz. Je též nutné uvést alespoň přibližné počty kusů. Na základě těchto informací Vám zašleme cenovou kalkulaci.

Je možné katalogové oznámení trochu pozměnit?

Úprava vizuální podoby svatebního oznámení (například změna barvy obrázku) je možná za příplatek, jehož výši vám sdělíme, popíšete-li detailně požadované úpravy. Cena za úpravy se pohybuje od 100 Kč.

Digitální podklady

Soubory zasílejte v následujících formátech:
- Fotografie: jpg - pokud možno bez úprav
- Ostatní: odt, doc, pdf, cdr (text ve křivkách), txt

Podklady, které zašlete ve Wordu (doc) nemůžeme použít přímo - budou sloužit jen jako orientační náhled pro zpracování v grafickém programu.
Obrázky zasílejte VŽDY ZVLÁŠŤ a sice nejlépe jako soubory jpg s malou kompresí (8 a výše).
Posílejte kvalitní ostré fotografie v dostatečném rozlišení.
Soubory lze vložit do systému ihned po odeslání objednávky nebo je můžete zaslat e-mailem.

Lze natisknout písmo zlatě?

Ano, lze. Tiskneme lesklou zlatou, stříbrnou a dalšími metalickými barvami. U tisku lesklými barvami je nutné přípočítat k celkové ceně, kterou zjistíte v objednávkových formulářích, i cenu za tiskovou formu. Více informací naleznete na stránce Výpočet ceny tiskových forem.


Platby, minimální množství

Jak se dozvíme celkovou cenu?

Cenu běžných objednávek zjistíte po vyplnění objednávkových formulářů.
Cenu speciálních individuálních zakázek sestaví náš pracovník. Veškeré uvedené ceny jsou koncové.

Jaké je minimální množství?

Minimální počet svatebních oznámení je 15 ks. Co se týček pozvánek, minimální množství není stanoveno.

Kdy se provádí platba za objednávku?

Platba je možná v hotovosti při vyzvednutí ve studiu v Praze anebo na poště při vyzvedávání balíku. Je též možné provést platbu předem prostřednictvím bankovního převodu na základě vystavené faktury. Fakturu zasíláme až po dokončení korektur.

Jaká je výše zálohy?

Záloha se platí zpravidla při tisku více než 150 ks oznámení, dále v případě objednávky tisku lesklou barvou (záloha jde potom na výrobu kovové formy) anebo jsou-li nutné časově velmi náročné grafické či výtvarné práce. Výše zálohy je smluvní a sice 20 až 50% z celkové ceny.Odeslali jsme objednávku, ale ani čtvrtý den nám nic nepřišlo

Pro komunikaci nepoužívejte firemní e-mail, ale raději e-mail na Seznamu či jiném veřejném serveru. V případě, že se e-mail ztratil, jej přepošleme. Volejte kdykoliv na číslo 603 16 16 92. Odpovídáme na všechny e-maily a dotazy týkající se svatebních oznámení, avšak v sezóně může být doba odezvy na e-mail i týden. Spěcháte-li s dotazem, zavolejte.

Jak lze objednat?

Objednat je možné on-line pomocí objednávkových formulářů, e-mailem či osobně v Praze ve studiu. Připojte se k našim zákazníkům, kteří obdrží svatební oznámení v nejkratší možné lhůtě dodání. Co je zapotřebí pro to udělat? Před odesláním objednávky si pečlivě rozmyslete text svatebního oznámení a počty tiskovin. Texty je sice možné později měnit, avšak s každou dodatečnou změnou se výrobní doba zbytečně prodlužuje.

Jak je možné dodat fotografie?

Budete-li objednávat oznámení s fotografiemi, fotografie je možné přiložit k objednávce po odeslání objednávky a přihlášení do zákaznického systému. Nepodaří-li se Vám fotografie nahrát, zašlete je přes službu úschovna nebo e-mailem.
Kvalita tisku fotografií u nás odpovídá kvalitě lepšího malonákladového tiskového stroje. Malonákladovým tiskem nelze dosáhnout totožné kvality výstupu jako u chemicky vyráběných fotografií. Požadujete-li výstup jako z minilabu, nechte si fotografie v potřebném množství v minilabu vyrobit (tzn. chemickou cestou) a my vám je do oznámení dolepíme.

Co jsou to korektury?

Před tiskem zasíláme náhledy ke kontrole textu a grafického zpracování. Náhledy obdržíte na Váš e-mail. Oznámení nemohou být vytištěna bez výslovného souhlasu s tiskem, který je zapotřebí zaslat e-mailem. Za přehlédnuté chyby v textu neneseme odpovědnost. Text není ručně přepisován, ale je zkopírován z objednávky nebo z e-mailu přesně v podobě, v jaké jej uvedete.
Vámi vyžádané opravy textu bývají provedené do třech pracovních dní od zaslání požadavku. První dvě varianty elektronického náhledu svatebního oznámení (rozumí se dva e-maily bez ohledu na počet požadovaných změn) vytvořené na základě požadavků zákazníka jsou bezplatné. Každá další korektura (zaslání nových náhledů e-mailem) je zpoplatněna částkou 50 Kč. Změny v textu po odsouhlasení náhledů nebo tištěného vzorku s textem jsou možné i po odsouhlasení tisku, avšak jen v případě, že k tisku ještě nedošlo.
Zasláním souhlasu s tiskem souhlasíte s obchodními podmínkami a současně s podmínkami smluvenými prostřednictvím e-mailové komunikace, které jsou v případě rozporu přednostní.

Barva textu a oznámení

Budete-li požadovat dosažení přesné konkrétní barevnosti textu nebo přebarvení některého ze standardních vzorů svatebního oznámení do požadované barvy, zasíláme na vyžádání za cenu kusu plus poštovné tištěný vzorek pro odsouhlasení barevnosti. Barevnost elektronických náhledů nemusí odpovídat skutečnosti, protože každý monitor zobrazuje barvy trochu jinak (záleží na kalibraci Vašeho monitoru). Výslednou barevnost lze reklamovat pouze v případě, že byl odsouhlasen tištěný vzorek ve znění přesně tak, jak má jít do tisku a došlo k barevné odchylce od tištěného vzorku.

Lze změnit počet objednaných kusů?

Navýšit počet objednaných oznámení, pozvánek či jiných doplňků, můžete i v případě, že již došlo k tisku.
Snížit počty lze jen pokud ještě k tisku nedošlo.

Ceny

Všechny uváděné ceny jsou koncové včetně 21% DPH. Při změnách počtu objednaných kusů (resp. typu oznámení) je proveden přepočet celkové ceny (zvýšení nebo snížení ceny).

Co je to tisková příprava/personalizace?

U všech tiskovin, kde je požadován dotisk textu, se k celkové ceně (cena oznámení x počet kusů) připočítává paušální poplatek za tiskovou přípravu. Cena také zahrnuje poplatek za sazbu textů a grafické zpracování. Vyšší časová náročnost na přípravu grafického návrhu (např. retuš, vymazání pozadí, ořez, nastavení rozlišení, kolorování apod.) znamená vyšší náklady na předtiskovou přípravu.

Jaké jsou dodací termíny?

Zaslání náhledu ke kontrole před tiskem (korektury) ... 2 až 4 pracovní dny. Příprava složitější grafiky může trvat i týden (kreslení, malba apod.).
Tisk katalogových oznámení ... do 7 pracovních dní od zaslání souhlasu s tiskem.
Doba potřebná k vytištění závisí na množství objednávek ve výrobě a na výrobní složitosti. Požadujete-li individuální svatební oznámení (oznámení, které není v žádném katalogu) s výsekem a ražbou, je nutné počítat až s 2 týdny od odsouhlasení k tisku. Jednoduchá oznámení tiskneme běžně i do týdne.
Mnoho oznámení z naší nabídky lze vyrobit i expresně do 48 hodin od přijetí souhlasu s tiskem. Příplatek za tuto službu činí 380 Kč. Expresně lze objednat pouze svatební oznámení označená ikonou Expresní tisk.

Platby

Platba probíhá při převzetí hotových objednávek (osobně ve studiu nebo na poště) anebo bankovním převodem.
Poštovné: balík Česko ... 90 Kč, balík Slovensko ... 170 Kč.
V případě zvolení platby dobírkou se připočítává k poštovnému poplatek České pošty 50 Kč za dobírku.
Přepočet v případě platby ze Slovenské republiky: 25 Kč = 1 Euro.

V případě platby bankovním převodem lze platbu uskutečnit na základě vystavené faktury. Fakturu zasíláme až po odsouhlasení náhledů k tisku. Celková cena je shodná s cenou vypočtenou objednávkovými formuláři. V případě, že si vyžádáte změny počtu kusů nebo jiné změny v objednávce, přepočítá operátor cenu.
Platby ze Slovenska je možné uskutečnit převodem na účet ve slovenské bance. Pro slovenské zákazníky doporučujeme volit platbu převodem, protože pošta si při platbě na dobírku účtuje poplatek za konverzi měny. Platba převodem je bez navýšení ceny. Platby z jiných zemí jsou možné buď prostřednictvím služby paypal.com anebo bankovním převodem na účet v české bance. Údaje k platbě naleznete na faktuře.

Ostatní informace

V průběhu platnosti katalogů si vyhrazujeme právo na drobné odchylky (změna druhu papíru nebo barevnosti).
Dotisky dříve tištěných pozvánek, jmenovek nebo etiket jsou možné pouze v množství od 20 ks, proto si před objednáním pečlivě spočítejte potřebná množství tiskovin.

Reklamace

Případnou reklamaci vyřídíme přednostně. Zajistit maximální spokojenost zákazníků je pro nás na prvním místě vždy. Přetisk chyby způsobené grafikem (například překlep při přepisu textu) je hrazen na naše náklady. Avšak text odeslaný zákazníkem pomocí objednávkových formulářů nebo e-mailem, již není nikým přepisován, ani gramaticky opravován - text je vždy pouze překopírován do grafického programu a takto i odeslán ke schválení.
Je-li nutné provést přetisk kvůli chybě způsobené v zadání zákazníkem, potom hradí výrobní náklady s tímto spojené zákazník. Platný je pouze poslední ze všech zaslaných náhledů.

Ochrana osobních údajů

Žádné informace vložené při objednávce nejsou poskytovány třetím stranám. (Pouze nezbytně nutné informace dopravci, kterým je Česká pošta.)


Další informace týkající se objednávání a obecných dotazů ohledně výroby svatebních oznámení naleznete na stránce Často kladené dotazy. Tyto informace si přečtěte.