Nejčastěji kladené dotazy

Máme hotový grafický návrh a potřebujeme pouze tisk. Můžete nám oznámení vytisknout? Jaká by byla cena?

Pro posouzení tisknutelnosti je zapotřebí dodat podklady. Soubor(y) pošlete e-mailem. Jsou-li větší než 9MB, zašlete je pomocí služby uschovna.cz. Je též nutné uvést alespoň přibližné počty kusů. Na základě těchto informací Vám zašleme cenovou kalkulaci.

Proč se započítává tisková příprava?

Tisková příprava se započítává při objednávání svatebních oznámení včetně přípravy sazby pro dotisk textů. Jde tedy o cenu za personalizaci. Znamená to, že námi vyráběné tiskoviny obsahují text, který dodá zákazník. Náš grafik texty vysadí v grafickém programu a zasílá náhledy ke schválení. Poté ještě připraví data pro tisk.
U každé objednávky je text jiný, protože se střídají jména nevěsty a ženicha, datum a místo svatby a další informace. Cena svatebních oznámení by byla zjevně nižší, kdyby šlo natisknout ve velkém množství oznámení VČETNĚ TEXTŮ a potom jenom vzít zákazníkem objednaný počet oznámení ze skladu, zabalit a poslat poštou, jak kdyby šlo o běžné zboží z e-shopu. Jenže taková přestava je zcela nesmyslná. Nikdo na světě by nekoupil oznámení s již předtištěným cizím textem. Bez personalizace nelze svatební oznámení nabízet, protože takové tiskoviny nikdo nepotřebuje.
Tisková příprava zahrnuje jak sazbu textů, tak i odesílání náhledů ke schválení e-mailem (3 náhledy) a přípravu dat pro tiskové zařízení.
Objednáte-li pouze tisk, tzn. personalizaci si provedete sami nebo váš grafik, potom se započítává pouze cena za přípravu dat pro tiskové zařízení, nikoliv personalizace.

Děláte i oznámení s fotografiemi?

Ano, na výrobu individuálních oznámení s fotografiemi se specializujeme.
Fotografie můžete buď přiložit k objednávce po jejím odeslání nebo je zaslat e-mailem. Nemáte-li je v digitální podobě, zašlete je k naskenování na adresu studia do Prahy. (viz. Kontakty)

Je možné zaslat náhled jak bude oznámení vypadat?

Náhledy ke korektuře textu a ke schválení grafického rozvržení jsou zasílány vždy a sice nejprve e-mailem a pokud máte objednán i tištěný vzorek, potom po odsouhlasení předběžného náhledu obdržíte tištěný vzorek, který je v takovém případě též nutné odsouhlasit.
Náhledy obsahují ochranný prvek. Budete-li potřebovat jen oznámení v elektronické podobě, je možné tuto placenou službu objednat. Po uhrazení částky 350 Kč za přípravu elektronického oznámení obdržíte soubor bez ochranné grafiky. V případě objednávky tištěných oznámení si lze vyžádat oznámení v elektronické podobě bezplatně a sice po úhradě celkové ceny za celou objednávku.

Lze vytisknout fotografii s textem i na klasické oznámení?

Na většinu oznámení lze natisknout i dodané fotografie či grafiku.

Co je to kompletace a proč je cena za oznámení bez kompletace nižší?

Chcete-li ušetřit, můžete si oznámení sestavit sami. Znamená to například v případě oznámení SK320 přidělat mašličku a vložit kartu s textem do kapsy. V případě oznámení SK111 je kompletací myšleno zasunutí karty s textem do vyseknutých chlopní v rozích spodní karty.
Budete-li chtít snížit cenu o cenu těchto prací, stačí odškrtnout v objednávkových listech položku Oznámení dodat zkompletovaná. V takovém případě bude ihned od celkové ceny odečtena cena za kompletaci.

Kdy se provádí platba za objednávku?

Platba je možná v hotovosti při vyzvednutí ve studiu v Praze anebo na poště při vyzvedávání balíku. Je též možné provést platbu předem prostřednictvím bankovního převodu na základě vystavené faktury. Fakturu zasíláme až po dokončení korektur.

Jaká je výše zálohy?

Záloha se platí zpravidla při tisku více než 150 ks oznámení, dále v případě objednávky tisku lesklou barvou (záloha jde potom na výrobu kovové formy) anebo jsou-li nutné časově velmi náročné grafické či výtvarné práce. Výše zálohy je smluvní a sice 20 až 50% z celkové ceny.

V jakém formátu je třeba dodat podklady?

Fotografie posílejte prosím nejlépe ve formátu jpg. Vytváříte-li si grafický návrh sami, potom použijte formát pdf, cdr, ai nebo eps, případně obrázky ve formátu jpg (s nízkou kompresí), tiff a v rozlišení 300dpi. Náhled můžete zaslat i ve formátu doc. Oznámení potom bude podle Vašich požadavků navrženo naším pracovníkem v grafickém programu.

Jsou k oznámení dodávány i obálky?

Obálky je možné přidat k objednávce v objednávkových formulářích na kartě "Doplňky". Pro všechny typy oznámení jsou k dispozici standardní bílé obálky (2 Kč/ks). U některých oznámení je možné vybrat speciální obálky, například krémové čtvercové za 6 Kč/ks.

 

přejít zpět